13.06.2017
Розпочалася підготовка до 16 сесії районної ради
Сьогодні, 13 червня, в малому залі засідань адмінприміщення районної ради відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань агропромислової політики, регулювання земельних відносин та охорони природних ресурсів. Це засідання стало початком підготовки до пленарного засідання 16 сесії районної ради 7 скликання. Приємно зазначити, що комісія зібралася в повному складі. Окрім депутатів, у роботі комісії взяли участь: голова районної ради С.Загороднюк, заступник голови районної ради В.Нечипоренко, Паріївський сільський голова Г.Притула, секретар Паріївської сільської ради А.Допіра, заступник Іллінецького міського голови О.Сігнаєвський, директор ДП «Іллінціводоканал» Ю.Томащук, головний спеціаліст сектору містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації П.Слободянюк, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Іллінецькому районі В.Скляр. Засідання проходило за присутності власкора газети «Вінниччина» М.Кавуна та головного редактора газети «Трудова слава» Н.Таранюк.

До порядку денного засідання було внесено 6 питань, однак питання «Про затвердження технічної документації з нормативно-грошової оцінки земельної ділянки (49,2 га), що перебуває в оренді СТОВ «Дружба» для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Дашівської селищної ради Іллінецького району Вінницької області», було визнано таким, що потребує доопрацювання. Депутати повернуться до його розгляду на наступному засіданні комісії. З чотирьох питань, які стосувалися затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, члени комісії вирішили рекомендувати районній раді затвердити ці документи.
Потім комісія приступила до питання «Про розгляд звернення депутата Іллінецької районної ради Янюка Л.С. щодо забруднення навколишнього середовища біля села Паріївка та біля річки Соб підприємствами, які розташовані в м.Іллнці, та про незадовільну роботу очисних споруд ДП «Іллінціводоканал». Сам заявник, член цієї ж комісії. Л.Янюк розповів, що поблизу села Паріївка підприємство «Іллінціводоканал», проводячи планові роботи, на підвищеній місцевості звалило багато намулу, який накопичувався роками у відстійниках. Жителі Паріївки занепокоєні тим, аби разом із грунтовими водами бруд не потрапив до їхніх криниць.

Свої думки з приводу ситуації висловили Ю.Томащук, П.Слободянюк, В.Скляр, члени комісії, Г.Притула, О.Сігнаєвський, жителі Паріївки, які були присутні на засіданні комісії.
Усі переймалися однією проблемою: як не допустити потрапляння нечистот у грунтові води. Своє бачення виходу із ситуації висловив С.Загороднюк. Згодом на засідання комісії прибув Іллінецький міський голова В.Ящук, який розповів про те, що буквально за декілька тижнів це питання буде позитивно вирішено: висохлий намул буде прибраний, територія буде обнесена грунтовим валом та  обсаджена деревами, що створить своєрідний бар’єр між очисними спорудами та населеним пунктом. Члени депутатської комісії підтримали пропозиції, висловлені міським головою. Голова комісії В.Врещ закрив депутатське зібрання.