Іллінецький НВК „ЗОШ І – ІІІ ступенів - гімназія №2”
Навчальний заклад розпочав свою роботу у серпні 1974 року.
Першим директором школи була призначена Ірина Мусіївна Атаманюк, заступником по навчально-виховній роботі  Картова Галина Сергіївна. Навчальний процес здійснювали 35 учителів. Школа гордилася своїми досягненнями у навчанні та вихованні учнів. З'явилися свої традиції.
У 1983 році навчальний заклад очолив Олександр Лаврентійович Балинський. Значна увага приділялася зміцненню матеріально-технічної бази. Проводились капітальні ремонти приміщень, було замінено труби водопостачання та теплотраси. Удосконалювався навчально-виховний процес.
У 1994 році директором школи призначено Анатолія Григоровича Фаріона. Прагнучи утвердити у навчальному закладі дух інновацій, він ініціював запровадження модулно-розвивальної системи навчання, за якою школа працювала 4 роки (1996-2000).
У 2003 році школа реорганізована в навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія №2".
У 2004 році за рейтинговою оцінкою, яку проводило управління освіти і науки облдержадміністрації серед 15 шкіл області НВК визнано кращим у питанні реформування галузі і запровадження в навчально-виховний процес державних стандартів. Брались до уваги і рівень підготовки педагогічних кадрів, участь учнів в обласних та Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах та змаганнях.

З 2008 року директором школи є Гобеляк Раїса Олександрівна.

За роки свого існування школа випустила близько трьох тисяч учнів. Навчальний заклад гордиться своїми випускниками. 25% педколективу сьогодні - це випускники школи, значна їх частка і серед медичних працівників району.
Для організації навчально-виховного процесу навчальний заклад має два навчальнів корпуси: 1-й - початкова школа; 2-й - школа ІІ-ІІІ ступенів.
В школі функціонують: 14 предметних кабінетів, спортивний зал, спортивна кімната, стадіон, медичний кабінет, хореографічний зал, бібліотека, 2 кабінети інформатики, методичний кабінет, редакція шкільної газети «Авеста», 2 майстерні трудового навчання, їдальня на 120 місць.
Кабінети забезпечені обладнанням і унаочненням.

Якісну освіту, систематичну виховну роботу забезпечує педколектив із 60 педагогічних працівників.
Вищу кваліфікаційну категорію мають 32 педагоги, І категорію – 11 педагогів, ІІ категорію – 7 педагогів, спеціаліст – 10 педагогів, вчителів-методистів – 12, звання «старший учитель» мають 12 педагогів.
Нагороди педагогічного колективу: нагороджені Знаком «Відмінник освіти» - 24, грамотою Міністерства освіти і науки України - 28, Грамотою управління освіти і науки ОДА - 37.
В 1997, 2008, 2011 роках педагогічний колектив навчального закладу за значні досягення в організації навчально-виховного процесу заносився на районну Дошку пошани.

Інформація взята з сайту Іллінецького НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - гімназія №2" - http://sch2.iledu.vn.ua/